salon

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ExMot Sp. z.o.o rozpoczęło swoją działalność w 1990 r. od sprzedaży hurtowej i detalicznej części zamiennych oraz usług motoryzacyjnych.
W roku 1992 rozszerzyło swoją ofertę o sprzedaż samochodów dostawczych ŻUK, LUBLIN, NYSA. Wkrótce też były to samochody POLONEZ CARO i TRUCK.
Rok później podpisano umowę dealerską na sprzedaż samochodów ciężarowych STAR, AVIA i IVECO.
Od marca 1996 r. Firma stała się Autoryzowanym Dealerem marki DAEWOO. Przy ulicy Fordońskiej powstał salon, serwis i sklep z częściami.
Rok później na ulicę Fabryczną 19 została przeniesiona sprzedaż samochodów dostawczych  i uruchomiono Stacja Kontroli Pojazdów.
Z roku na rok przedsiębiorstwo się rozwijało i zwiększało swe udziały w rynku, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. W 1996 r. ExMot zajął III Miejsce w kraju w ilości sprzedanych samochodów Lublin. Lata 1997 i  1998 zaowocowały otrzymaniem tytułu DEALERA POMORZA I KUJAW. Rok 1999 r. to duże zwycięstwo – I Miejsce w sprzedaży Lublina w Polsce a tym samym zdobycie tytułu DEALERA ROKU.
Niedługo potem zakres działalności ExMotu został poszerzony o Komis i Punkt Napraw Powypadkowych przy ul. Fordońskiej 32.
Po likwidacji fabryki Daewoo w Polsce przedsiębiorstwo podpisało umowę  koncesjonarską z CITROËN Polska w 2000 r. i tej marce jest wierne do dziś. Natomiast od roku 2003 ExMot jest również Autoryzowanym Dealerem IVECO. Celem zapewnienia naszym Klientom obsługi na najwyższym poziomie w 2003 r. wdrożono System Zarządzania Jakością ISO 9001: 2000. W roku 2005 została też podpisana umowa na sprzedaż aut marki Gazela z fabryką Andoria – Mot.
Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia 50 osób a jego działalność mieści się w 3 punktach na terenie Bydgoszczy:

  • Salon – samochody osobowe  i dostawcze,  autoryzowana stacja obsługi, części  zamienne Citroën
    – przy ul. Fordońskiej 38
  • Salon, serwis, części IVECO, Centrum Samochodów Dostawczych CITROËN
    – przy ul. Fabrycznej 19
  • Naprawy Powypadkowe – przy ul. Fordońskiej 32

Ponad 20 lat działalności firma ExMot wypracowała sobie znaczącą pozycję w branży motoryzacyjnej w regionie kujawsko – pomorskim. Na co dzień obecna jest w mediach, na targach, wystawach i festynach. Jest sponsorem wielu konkursów w prasie i radiu, wspiera też imprezy sportowe i akcje charytatywne.

Od września 2006 roku firma ExMot objęła opieką klasę patronacką w Zespole Szkół Samochodowych. Uczniowie klasy patronackiej zdobywają dodatkową wiedzę w zakresie teoretycznej i praktycznej nauki zawodu.

Do najważniejszych założeń strategii Firmy należy zaliczyć:

• Rzetelność i dokładność pracy naszej kadry
• Profesjonalizm i doświadczenie oferowanych usług, poparte wieloletnią obecnością na rynku motoryzacyjnym
• Oszczędność czasu i minimalizacja poniesionych kosztów dzięki kompleksowej i fachowej obsłudze
• Elastyczność działań w dostosowywaniu do zmieniających się  oczekiwań rynku
• Ciągły rozwój i inwestowanie w nowe kierunki działalności  branży motoryzacyjnej